O mnie

Nazywam sięcertyfikowany
Karolina Warchulska i jestem absolwentką dwóch warszawskich wydziałów na SGGW. Uzyskałam tytuł mgr inż. zootechniki ze specjalnością hodowla koni (2008), a także lekarza weterynarii (2014).  Jestem także specjalistą chorób zwierząt nieudomowionych (2016) oraz pierwszym w Warszawie i województwie mazowieckim Certyfikowanym Lekarzem Weterynarii objętym programem ustawicznego kształcenia zajmującym się tematyką chorób zwierząt egzotycznych.

Moje korzenie sięgają ziemi lubelskiej, ale na stałe można mnie spotkać w Warszawie. Medycyna weterynaryjna to nie tylko mój zawód ale i ogromna pasja. W trakcie swojej kariery naukowej i lekarskiej bardzo głęboko w sercu zapadły mi słowa Nielsa Henrika Davida Bohr’a – laureata Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki – to jego prace przyczyniły się do zrozumienia budowy atomu.

 „Ekspert to taki człoww obiektywie RFiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie”

Na co dzień zajmuję się patomorfologią i cytologią, której uczyłam się i dalej uczę od dr hab. Wojciecha Bieleckiego i dr Małgorzaty Sobczak-Filipiak z Zakładu Patologii Zwierząt Egzotycznych, Nieudomowionych, Laboratoryjnych i Ryb SGGW, do którego także należę. Ukończyłam 3 stopniowy elitarny kurs cytologiczny u samego dr Francesco Carraniego z Pizy we Włoszech, kierującego regionalnym centrum referencyjnym ds. cytologii.

Uczestniczę w wielu krajowych jak i zagranicznych konferencjach, na których wystawiam swoje prace. Jestem również autorką i współautorką publikacji w magazynach branżowych.

z-capello

Na chwilę obecną moim największym sukcesem naukowym jest odkrycie ognisk chrząstki szklistej w zastawce dwudzielnej serca u szynszyli, co zaowocowało artykułem:

„Presence of cartilaginous foci in the left atrioventricular opening of the chinchilla’s heart” Warchulska K, Barszcz K., Garncarz M., Sobczak_Filipiak M., Bielecki W., Dzierżanowska-Góryń D. Med. Weter. 72 (4), 209-272, 2016. Pełen artykuł do pobrania => warchulska_chinchilla_cartilago_2016

Aktualnie jestem w trakcie odbywania studiów doktoranckich. Tematem moich badań jest „Wieloczynnikowa analiza zespołu wygryzania się szynszyli (Chinchilla lanigera) w aspekcie klinicznym i środowiskowym.”

Prowadze-studentamizę ponadto zajęcia ze studentami anglojęzycznymi (English Division) z przedmiotu „Exotic Animal Diseases” na kierunku Weterynaria oraz gościnnie wykładam dla Wydziału Nauko o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Szczególnie bliskie memu sercu są szynszyle, które dzielą ze mną także życie prywatne: Luna, Szisza, Bida i Maluszek. Ale żeby nie było nudno, towarzyszy mi jeszcze samica ptasznika olbrzymiego (Lasiodora parahybana) Mary, a także mieszkańcy domowej rafy koralowej m.in. błazenki Fire Clownfish (Amphiprion melanopus) oraz ulubione rybki z rodziny kosterowatych: kostera rogata i piramidalna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *